Miejskie Safari

"Miejskie Safari" - Atlas dzikich zwierząt Warszawy, to kolejna książka towarzysząca działaniom Stowarzyszenia "Z Siedzibą w Warszawie". Ilustracje: Pani Jurek, Edyta Ołdak, Paulina Pankiewicz.

Więcej http://www.safari.wwarszawie.org.pl/

Wymiana 2012

Katalog i logotyp do wystawy "Wymiana 2012". Projekt Pani Jurek i Edyta Ołdak

"Chrząszcz brzmi w ryżu" - polsko-wietnamska książka dla dzieci

"Chrząszcz brzmi w ryżu" to kolejna pozycja zapoczątkowanego przez Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie" cyklu książki integracyjnej. Jest to bogato ilustrowana książka z tradycyjnymi łamańcami wietnamskimi opracowanymi przez pana Ngo Van Tuonga, oraz nowymi polskimi napisanymi specjalnie na tę okoliczność przez panią Urszulę Butkiewicz. Powstała ponieważ społeczność wietnamska jest obecnie najliczniejszą mniejszością narodową zamieszkującą Warszawę i do wielu szkół uczęszczają wietnamskie dzieci. Książka przybliża dzieciom kulturę i język wietnamski, umożliwia wspólną zabawę, uczy szacunku i ciekawości, rozwija pamięć. Projektowi towarzyszyły warsztaty językowe przeprowadzone przez Edytę Ołdak. Książka jest bezpłatna i można ją odebrać w Muzeum Etnograficznym, które jest partnerem merytorycznym projektu. Książkę zilustrowały: Edyta Ołdak, Paulina Pankiewicz i Pani Jurek.

Więcej informacji na stronie projektu: www.ryz.wwarszawie.org.pl

"Wielka Architektura i Kolory Niewidzenia"

Książka jest zwieńczeniem projektu realizowanego przez nasze stowarzyszenie „Z siedzibą w Warszawie", który miał za zadanie wprowadzić dzieci niewidome w świat współczesnej architektury oraz przybliżyć dzieciom widzącym sposób odbierania rzeczywistości przez osoby niewidome. Obok graficznego opracowania „pola niewidzenia", czyli tego co ma przed oczami osoba niewidoma, pojawiły się w niej ilustracje w technice tyflografiki (druku wypukłego) przedstawiające ikony warszawskiej architektury współczesnej takie jak Rodan Systems, Focus, czy Agora. Do książki dołączona jest płyta z audiodeskrypcją – barwnymi opisami przystosowanymi do możliwości odbioru treści przez osoby niewidome. Projektowi towarzyszyły warsztaty w pracowniach architektonicznych, podczas których dzieci poznawały makiety opisanych budynków.