Warsztaty w Luneburgu

Druga część projektu "Uwolnić projekt" odbyła się w Lüneburgu (w Centralnym Związku Rzemiosła Niemieckiego - oddział w Lüneburgu).

Wspólnie z niemieckimi rzemieślnikami, projektanci wykonali prototypy przedmiotów, inspirowanych obiektami z magazynu gospodarki i rzemiosł Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Inspiracją dla Pani Jurek, Andreasa Scheffer'a i Daniela Hahnemann'a było połączenie skóry i drewna. Przedmiot stworzony przez zespół projektowy to "pożeracz bałaganu", niewielkich gabarytów organizer na biurko, w którym można schować dokumenty i wszystkie te elementy naszego otoczenia, które trudno uporządkować.

Artur Gosk i Anna Lucja Wojtczak stworzyli koszulę inspirowaną znaleziskami z muzealnych magazynów. Duet projektowy wykonał prototyp w materiale typu Tyvek. Koszula jest uniwersalna, zarówno męska jak i damska, z możliwością regulacji długości.

AZE design wspólnie z Wolfgangiem Raschke zainspirowali się miskami wyklepywanymi z jednego kawałka blachy. Postanowili opracować metodę produkcji misek różnej wielkości, wykorzystujące naturalne właściwości blach różnego gatunku.

Warsztaty odbyły się w pracowaniach Centralnego Związku Rzemiosła w Lüneburgu.